ריקי שחם מביאה סיפור בהמשכים מאת פנחס שמואלי

מספר שבועות עברו מאז מינויו של א' למשרת ראש הממשלה, והארץ השתנתה לבלי היכר. כל היערות קוצצו בכדי לשמש כאבני בניין לכיכר העיר ששופצה, שהועמד בה פסלו החדש של א', יצוק מברונזה. מערכת החינוך הוסיפה את לימודי המשפטים למקצועות החובה, ותופעה מטרידה הופיעה- כל התינוקות שנולדו באותם השבועות נקראו א', דבר שהיה מבלבל מאוד לגננים בפעוטונים.
וא'? א' היה שבע רצון מכל פניני ידיו, והגיע להחלטה חשובה – למנות עצמו לנשיא בית המשפט העליון. החלטה זו לא הייתה קלה עבורו, כי עם הכוח באה אחריות גדולה מאוד, אך לבסוף, לאחר ועידה עם כל יועציו (שכלל לא נכחו בפגישה) החליט פה אחד בעד מינויו לתפקיד.
ובדיוק ביום מינויו, נפל לידיו משפט חשוב מאוד, והוא הרגיש שהוא שוב נכנס לעניינים. בבוקר יום שני אחד, כשמזג האוויר היה נעים מאוד, הגיע אליו למשרד איש נאה למראה, עיניו שחורות ועמוקות, אם כי היה לו איזה מבט שהיה מטריד במקצת. הנתבע, הגיע בכדי לשכור את שירותיו של ראש הממשלה בתור עורך דין.
"שמעתי עליך רבות", אמר האיש בקול עמוק. "ואני יודע שתחת חסותך אהיה מוגן וננצח במשפט." לחייו של א' האדימו, אף על פי שבאמת לא היה לו במה להצטנע. הוא באמת ניצח בכל משפט שייצג בו נתבע, וגם דאג לכך שהוא יהיה השופט במשפט כדי למנוע שחיתויות. והאיש הזה נראה איש כלבבו, הוגן ומכובד.
"ובכן", פתח א', "על איזו תביעה אנחנו מדברים? שוחד? סחיטה? חטיפה?"
"לא", אמר האיש בביטול. "רצח".
"ורצחת?" שאל א' בטון ענייני.
"כן", אמר האיש בפשטות. א' מעולם לא שמע מישהו מדבר בכנות שכזו, וכנות זו התכונה שא' העריך יותר מכל, ועל כן גמר אומר לעזור לאיש.
"אני מבין. ועכשיו תקשיב לי טוב טוב" אמר א', והתחיל לפרוש בפני האיש את התוכנית שהתגבשה זה עתה במוחו המבריק, והשניים ישבו כך עד רדת הלילה.


יום המשפט הגיע, ואתו ההתרגשות בליבו של א'. התרגשות הדומה לזו של שחקן העולה על במה בהצגת הבכורה שלו. א' חבש היום שני כובעים, מכיוון שהיה במשפט הזה גם עורך דין וגם שופט. משפטים שכאלו דרשו ממנו ריכוז כפול, משום שהיה צריך לחשוב כשתי ישויות נפרדות מאותו המוח. דבר שרכש אחרי אימונים מפרכים של שנים. א' הלבוש בחליפתו המעוצבת הגיע אל דלתו של בית המשפט, הנהן לשומר והלך בצעדים קצובים אל האולם, קול צעדיו מהדהד בחלל המבנה הקריר.

Join the Conversation

31 Comments

  1. אני ממש מקווה שלא תחזיקי אותי במתח יותר מידי זמן.
    מצפה בקוצר רוח לקרוא את ההמשך.

  2. ממליצה לך לקרוא את סדרת הספרים של ז׳ורז׳ סימנון ״המפקח מגרה״, ספרות מתח קלה, סוחפת ואינטליגנטית.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *