"יתכן כי ההבדל היחידי ביני לבין אנשים אחרים, הוא שתמיד דרשתי יותר מהשקיעה."

על אישיותו ופועלו של לארס פון טרייר נכתבו אין סוף דעות והכרזות. לכל כותב זווית יחודית משלו המייצגת את היכולת להכיל את השוני והיחודיות של לארס.

לארס, במאי וקולנוען דני נחשב לאחד מיוצרי הקולנוע הבולטים והשנויים במחלוקת ביותר באירופה כיום. במשפחה בה גדל לארס לא הוקירו "רגשות, דת או הנאה". מאז ילדותו סבל מדיכאון ופוביות, שהן כנראה מפתח אחד מיני רבים להבין את עולמו החזותי והסוער בסרטיו. המפלט שלו היה בקולנוע, ע"י צילום סרטים של עצמו מגיל 11.

ריקי שחם - לארס פון טרייר

עם סיום לימודיו בבית הספר הדני לקולנוע החל לעבוד על הטרילוגיה "אירופה" שהצטיינה ברמות טכניות וזכתה בפרסים רבים.

בסגנונו היחודי לארס שובר את החוקים הקולנועיים הקיימים. הוא משתמש בתאורה טבעית, מצלם בטכניקת automavision כשהוא מזין למחשב את "השוטים" שהוא רוצה ותוכנת המחשב בוחרת בצורה אקראית את תנועת המצלמה. הוא משלב אימה, קומדיה וסמליות שבה רוב הצילום מתבצע ממצלמת כתף.

ריקי שחם - לארס פון טרייר

לארס זכה לפרסים רבים על הטרילוגיות המטלטלות שלו: לב הזהב, הממלכה, ארצות הברית -ארץ האפשרויות , אירופה. כמו כן כישלון קופתי בסרטו אנטי-כרייסט ולתואר המפוקפק כאישיות בלתי רצויה בפסטיבל קאן ב2011 במסגרת הקרנתו של הסרט " מלנכוליה".

ריקי שחם - לארס פון טרייר

סרטיו מציגים עוצמה ויזואלית והוא נע באופן מאתגר בין אירוניה ומנגנוני ניכור צורניים, המשאירים את הצופה באי נוחות תמידית על הכסא.

ריקי שחם - לארס פון טרייר

חברות וחברים בהיותי מעריצה שבויה של פון טרייר, ממליצה לכם בחום להכנס למסע מטלטל בסרטיו אשר יסחוף את כולנו מחיי היום יום הנוחים של הבנאליה הקיומית לעולמות של כאוס ושבירת מוסכמות.

ריקי שחם - לארס פון טרייר

שלכם באהבה ריקי שחם.

Join the Conversation

5 Comments

  1. מאד אוהבת את העבודות שלו, הן מאתגרות רגשית ומחשבתית, ספק פילוסופיות, עם הרבה ביקורת על החברה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *