יונגלה קיסר סין "האושר הנצחי" נודע גם בשמו הפרטי ג'ו די.

יונגלה היה הקיסר השלישי בשושלת מינג. נולד ב2 במאי 1360 -12 באוגוסט 1424

שלטונו היה מבין תורי הזהב של סין, ובמסגרתו התפשטה האימפריה לשיא.

יוגלה השאיר אחריו מורשת מוניומנטלית אדירה. את התעלה הגדולה, החומה הגדולה של סין, קברי שושלת מינג, העיר האסורה ומורשת בלתי נתפסת של יכולות ימיות שהקדימה את זמנה והיתה לתעלומה מופלאה עד עצם היום הזה.

העיר האסורה

על פועלו האדיר של יונגלה תקצר היריעה מלהרחיב. הוא היה מלומד גדול ונהנה רבות מספרים. הוא שמש דוגמא לכך שאדם יכול לקבל דתות בצורה חופשית ועדיין לכוף את דתו על תרבויות שונות.

"תמיד כשאני מוצא זמן, אני קורא ספרי היסטוריה וקלאסיקות כדי להמנע מחיים בטלניים. אני תמיד מזכיר לעצמי שהעולם כל כך כגדול וישנם בו כל כך הרבה נושאים חשובים, שאנני יכול להכנע לעצלות ושאננות אפילו לא לשניה. ברגע שאדם נכנע לעצלות ושאננות העולם כולו נעצר מלכת."

בפוסט הזה אני רוצה להעלות על נס את המייזם המופלא והמסתורי של יונגלה

-צי ספינות האוצר שלו-

עד היום צי הספינות של יונגלה מעוררות פליאה ברמת היכולת הטכנית ובמשמעות שלו. אותו צי שגודל ספינותיו ויכולות הניווט והשיוט שלו נחשב כהישג טכנולוגי לא מובן. הספינות שלו היו עצומות בגודלן והן היו למעשה ערים משייטות לכל דבר.

ספינת האוצר מול הספינות של קולומבוס פרופורציה

הן עברו מרחבים ימיים עצומים והיו למעשה פורצות דרך שמעבר לתפקידן הימי הצבאי היה להן תפקיד נוסף לא יודע. בפוסט הזה אני רוצה לחבר אתם חברות וחברים עם סרטון שינסה לגעת באחת התעלומות הגדולות של מורשתו המיוחדת של יונגלה והיא הגדולה של המורשת הימית של ספינות האוצר שלו.

שלכם באהבה ריקי שחם

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *