אני מרגישה שה' מחזיק לי את היד ומצייר דרכי"

חברות וחברים היום רציתי להציג לפניכם אומנית שנחשפתי לעבודתה היחודית בגלריה במרכז ירושלים. תמונות שנשקפו מהגלריה צדו את עיני באושר ובפרטים שמילאו את הקנבס באופן בלתי ניתן להסבר. נכנסתי לגלריה לברר על היוצר/ת קבלתי סיור לעולם הולך ונעלם.

מדירתה הצנועה במאה שערים בירושלים אלישע שנחשבת לאחת מעשרת האמנים הישראלים הגדולים בני זמננו, מציירת עדיין ואומרת שהיא מציירת מאז שהיא זוכרת את עצמה.

בגיל 91 אהובה הובי אלישע עדיין אוחזרת מדי יום את המכחול ומחוללת איתו פלאים. בחדר קטן וצנוע, שרצפתו מוכתמת בכתמי צבע, ובתוכו פזורות קופסאות שימורים רבות, מלאות במכחולים וצבעים, ניצבת הובי אלישע מדי יום ומציירת במשך שעות.

" עוד לפני שאני מתחילה לגעת בקנבס, אני כבר רואה בעיני רוחי מה בדיוק הולך להיות עליו. יחד עם העובדה שציוריה מלאים בפרטים קטנים ומדויקים, מלאי יופי וחיות, אין לי צורך לראות אותם מולי באופן מוחשי, שכן הכל נמצא אצלי בראש.

ציוריה מתאפיינים בסיפורי התנך בנופי ילדותה ובתאורים מרהיבים של שמחות חסידים באירועים מלבבים.

חייה של אהובה מאופיינים במעברים רבים ,בשל המאורעות ההיסטורים שליוו את חייה, אולם מאורע מכונן שעיצב אותם היה לימודי האומנות בבית הספר היוקרתי לאומנות ועיצוב בלונדון-סיינט מרטינס קולג'.

" באופן כללי כאשר היצירה של האדם באה מהלב והוא אוהב אותה, גם מי שמסביב מרגיש זאת ומוצא בה עניין. אני אישית מרגישה שה' נתן לי מתנה מיוחדת במינה, והוא מחזיק לי את היד בזמן שאני מציירת, והזכות להביא יופי ושמחה בציורים שלי היא תחושת הסיפוק הכי גדולה שיש לי מעבודתי."

העיסוק שלי באומנות היה מגיל צעיר ביותר הוא לא בחירה שבחרתי לקיים. זה קיום של היעוד הפנימי שלי ללא התנגדות ומתוך חיבור לקשר האלוהי שלי למקורות הנעלים שבי.

מומלץ לראות את הסרטון פשוט מעורר השראה

שלכם באהבה ריקי שחם

Join the Conversation

3 Comments

  1. יופי של סיפור, מנפץ הרבה מיתוסים על זיקנה, דת ובכלל נותן השראה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *