צ'ארלס דיקנס- כוכב הרוק הראשון אי פעם

הדבר הכי חשוב בחיים זה להפסיק להגיד "אני מקווה" ולהתחיל להגיד "אני אעשה" כשתפנימו ששום דבר אינו בלתי אפשרי רק אז תוכלו להתייחס לאפשרויות כהסתברויות.

חברות וחברים עוד הרבה לפני עידן האינטרנט וכל המדיה החברתית מי שהיה כוכב הרוק הראשון הוא ללא ספק צ'ארלס דיקנס.

מי שהפך את הספרות לנגישה כל כך, ממשיך עד היום להציג בפני הקוראים החדשים את האכזריות שהיא מנת חלקם של העניים.

ילדותו היא המפתח להבנת תפיסת עולמו שהשפיע כל כך על כתיבתו ועל הדמויות שבחר והיא מייצגת באופן אוטנטי את סיפור חייו של אחד מגדולי הסופרים הבריטים הי פעם.

ביותו בן 12 שנים בלבד, נאלץ דיקנס  להיפרד ממשפחתו ולעבוד לפרנסתו. החוויה הזאת של מעבר מחיים נורמלים של ילדות חסרת דאגות לחיים אכזריים ,של עבודה קשה.

חייהם של רבים מגיבוריו בהם אוליבר טוויסט ודיוויד קופרפילד מבוססים על חיותיו מהתקופה הזאת. דיקנס מציג עולם אפל ואכזר, נטול כל חמלה וחסד , בו תנאי העבודה נוראיים ושעות אין סופיות היו מנת חלקם של ילדים רבים בתקופה הזאת.

בהיותו בן 24 התחתן ונולדו לו 12 ילדים.

" רשומות מועדון הפיקוויקים" הפכו את דיקנס לכוכב ספרותי . דיקנס החל לפרסם את סיפורי בהמשכים בעיתון שמחירו שווה לכל נפש והפך את הספרות לנגישה לכל. זה היה מהלך ששינה את כל החוקים שהיו עד אז. לא עוד ספרים שעניינם היה בני המעמדות הגבוהים בלבד, אלא אלפי העתקים של עיתון שנמכרו והגיעו לכל בית.

בעקבות " רשומות מועדון הפיקוויקים" באו " אוליבר טוויסט", "חייו והרפתקאותיו של ניקולס נוקלבי", " בית ממכר העתיקות" ו" דיוויד קופרפילד".

דיקנס יצר כמה מהגיבורים הבלתי נשכחים בספרות האנגלית וספריו ממשיכים להידפס עד היום בכל בשפות ובכל רחבי העולם.

יצירותיו זכו וזוכים עד היום לעיבודים רבים בקולנוע בטלוויזיה ועל הבמה

כוכב רוק אמיתי אמרתי כבר.

שלכם באהבה ריקי שחם.

Join the Conversation

3 Comments

  1. דיקנס הוא סופר מהפכן, מהחלוצים שכתבו על האדם הקטן, היומיומי, בן מעמד הפועלים, זה שחי בשולי החברה, החלש, היתום, האלמנה וכו׳. הוא היה לוחם חברתי לשיוויון ולצדק. מעריצה שלו לנצח. תודה לאמא שלי שלא וויתרה לי אף פעם והכניסה לי אותו חזק לסיסטם.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *