"עדיין יש זמן לשנות את השביל עליו אתה צועד"

ריקי שחם


רוברט אנתוני פלנט CBE הוא זמר, ליריקן ומוזיקאי אנגלי. הוא ידוע בעיקר כזמר הראשי לשעבר של להקת הרוק המפורקת כעת לד זפלין. פלנט, הידוע במגוון הקולי החזק והרחב שלו, ביסס את עצמו כאחד מיוצרי המוסיקה המשפיעים בכל הזמנים.

הוא זכה במספר פרסים, כולל שבעה גראמי.הצמח גדל בקידרמינסטר שבווסטרשייר ופיתח אהבה עמוקה לרוקנרול בגיל צעיר. בהשראת אלביס פרסלי, הוא נהג לחקות את הגינונים שלו בילדותו. הוא גם צבר תשוקה עזה למוזיקת ​​בלוז. בגיל 16 עזב את הבית והפך לחלק מסצנת הבלוז האנגלית של מידלנדס. במהלך תקופה זו הוא הצטרף לקבוצה אחת אחרי השנייה ובמקביל הוא המשיך בידע המוסיקלי שלו. בשנת 1968 הוא הצטרף לג'ימי פייג 'במהדורה המוקדמת ביותר של לד זפלין. הלהקה המשיכה להוציא תשעה אלבומי אולפנים, וכאחת מקבוצות הרוק המצליחות, החדשניות והמשפיעות בהיסטוריה, שינתה בצורה אפקטיבית ודרסטית את תעשיית המוזיקה לנצח. מאז התפרקותו של לד זפלין בשנת 1980, בנה פלנט לעצמו קריירת סולו מצליחה. יתר על כן, הוא היה חבר בלהקות Strange Sensation, Band of Joy ו- Sensational Space Shifters ושיתף פעולה עם כוכב הכחולה אליסון קראוס. פלנט עובד גם באופן קבוע עם פייג, חברו ללהקה הוותיק.

קריירה עם לד זפלין

בשנת 1968, המוזיקאי ג'ימי פייג 'חיפש זמר מוביל חדש ללהקה "יארד בירדס". הבחירה הראשונה שלו, טרי ריד, דחתה את ההצעה, אך הציעה את פלנט במקום זאת. לאחר האודישנים של פלנט ששר עבורו את "מישהו לאהוב" של ג'פרסון, הוא העלה את החיפוש לסיום מוצלח.

פלנט הציג את פייג 'לבונהאם, שהצטרף ללהקה כמתופף ובקרוב הובא ג'ון פול ג'ונס, מכר של פייג'. הם התחילו לעבוד על אלבומם הראשון תחת השם 'The New Yardbirds' ויצאו לסיבוב הופעות ל המדינות הסקנדינביות.

לאחר שקיבלו מכתב הפסקות ופסק מאחד מחברי "ירד בירדס" בעבר, הקבוצה הייתה צריכה למצוא לעצמם שם חדש. בסופו של דבר הם התיישבו על לד זפלין.

ריקי שחם

הקבוצה הוציאה את אלבומם הראשון שכותרתו העצמית ב- 12 בינואר 1969. מכיל תרומות אינטגרליות מכל ארבעת החברים, האלבום הצליח לבסס את הצליל של הקבוצה: המיזוג בין הרוקנרול והבלוז. בעוד שהמבקרים לא אהבו את זה, היא הצליחה מבחינה מסחרית והביאה את הלהקה לבאות משמעותית. בשנת 2004 הוחלף האלבום בהיכל התהילה של הגראמי.

https://youtu.be/zuoNnkr_vqU

באותה השנה הם הוציאו את אלבומם השני, 'Led Zeppelin II', ב- 22 באוקטובר (ארה"ב). זה היה הפרויקט הראשון שלהם עליו שימש אדי קרמר כמהנדס. הסאונד של הקבוצה היה הרבה יותר בוגר, רב תכליתי, וכלול בזה והוא הובא כאלבום הכבד ביותר שלהם. מאלבום זה והלאה, פלנט התחיל לתרום ככותב.

'Led Zeppelin II' היה להיט מסחרי מאסיבי, והגיע למקום הראשון במצעד בארה"ב וב בריטניה. ב- 15 בנובמבר 1999 היא קיבלה אישור 12 × פלטינה מאיגוד תעשיות ההקלטות של אמריקה (RIAA) לאחר שמכירותיה עברו 12 מיליון עותקים. זה גם הביא להם את המועמדויות הראשונות שלהם לגראמי.

ב- 5 באוקטובר 1970 (ארה"ב) יצא האלבום השלישי של הקבוצה, 'Led Zeppelin III'. לאורך שנות השבעים הם היו מוציאים חמישה אלבומים נוספים: אלבום ללא כותרת (1971), 'בתי הקודש' (1973) 'גרפיטי פיזי' (1975) 'נוכחות' (1976) 'דרך הדלת החוצה' (1979) .

לד זפלין התפרק בשנת 1980, לאחר מותו של בונהאם ב- 25 בספטמבר 1980. הם הוציאו אלבום אחד נוסף בשנת 1982.

חברות וחברים רוברט פלנט סולנה של לד זפלין ניחן בקול טנור בעל מנעד רחב במיוחד המאפשר לו לשיר בסיגנונות רבים בצורה חלקה. לא סתם הוא נחשב לגדול זמרי המטאל בעולם.

ממליצה בחום לרענן את הרפטואר של כל אחד עם מגוון היצירות של לז זפלין ולהבין את חשיבותה המוסיקלית לדורותיה.

שלכם באהבה ריקי שחם

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *