"כשרואים את כל החיים כאלוהים, כולם מצמיחים כנפיים"

ריקי שחם
Modern hallway. 3d render.

מייקל ג'וזף ג'קסון (באנגליתMichael Joseph Jackson;‏ 29 באוגוסט 1958 – 25 ביוני 2009) היה זמרמוזיקאירקדןכוריאוגרףמפיק מוזיקלישחקן ופזמונאי אפרו-אמריקאי. ג'קסון, שנודע בכינויו "מלך הפופ", נחשב לאחד הזמרים המצליחים והמשפיעים ביותר בכל הזמנים.

ריקי שחם


"תמיד רציתי ליצור מוזיקה שתשפיע ותיתן השראה לכל דור. בוא נבחן את זה, מי רוצה להיות בן אלמוות?" 

הקריירה המוזיקלית שלו החלה בשנת 1963 כאשר הצטרף לאחיו בתור החבר הצעיר ביותר בהרכב המוזיקלי המשפחתי "חמישיית הג'קסונים". בהמשך עזב את הלהקה ופתח בקריירת סולו. אלבומו Thriller משנת 1982 מכר מעל ל-110 מיליון עותקים ונשאר עד היום האלבום הנמכר ביותר בכל הזמנים, לצד ארבעה אלבומים נוספים של ג'קסון. הווידאוקליפים לשיריו "Beat It"‏, "Billie Jean" ו-"Thriller" נחשבו לפורצי דרך והשפיעו רבות על תעשיית המוזיקה בהמשך [דרוש מקור]. באותה העת, שילב ג'קסון בהפקותיו מספר טכניקות ריקוד מורכבות, אשר הידועה ביותר מביניהן היא "הליכת הירח". הסגנון המוזיקליהסגנון הווקאלי והכוריאוגרפיה הייחודית של ג'קסון זכו לפופולריות עצומה, אשר חצתה פערי דורות, גזעים ותרבויות. הקריירה המוזיקלית של ג'קסון היוותה השראה למיליוני אנשים ברחבי העולם ואמנים רבים בתחום המוזיקה והריקוד הושפעו ממנו[דרוש מקור].

ריקי ששחם

אם אתה מגיע לעולם כשאתה יודע שאוהבים אותך, ואתה עוזב אותו והם עדיין אוהבים אותך, אז אתה מסוגל להתמודד עם כל מה שקורה באמצע."

הישגים נוספים לג'קסון כוללים בין היתר שבירת מספר שיאים עולמיים שנכנסו לספר השיאים של גינס: "האמן שזכה ביותר פרסים מכל אמן אחר" (15 פרסי גראמי, 26 פרסי המוזיקה האמריקאית, 17 סינגלים אשר הגיעו למקום ראשון במצעד הפזמונים האמריקאי, ארבעה מתוכם של חמישיית הג'קסונים), ו"זמר הפופ אשר תרם הכי הרבה עבור צדקה". סך מכירות אלבומיו, המוערך בכ-780 מיליון עותקים ברחבי העולם, הפך אותו לאמן המצליח ביותר מבחינה מסחרית בהיסטוריה של המוזיקה.

ריקי שחם

לאורך השנים צהובונים ברחבי העולם עסקו באינטנסיביות בחייו הפרטיים של ג'קסון, בשינויים הקיצוניים במראהו החיצוני (מבנה אפו, צבע עורו, ועוד), במערכות היחסים שניהל, וכן בהאשמות כי ביצע סדרה ארוכה של מעשים מגונים בילדים.

ג'קסון נפטר ב-25 ביוני 2009 מדום לב בשל מנת יתר של הסם פרופופולסם הרדמה המשמש בניתוחים. מותו אירע במהלך ההכנות לסבב הופעותיו האחרון, "This Is It". רופאו האישי של ג'קסון, קונראד מארי, הורשע בהריגתו ברשלנות, ונידון לארבע שנות מאסר, מתוכן ריצה שנתיים בפועל.

ריקי שחם

ב-2008 דורג ג'קסון במקום ה-25 ברשימת 100 הזמרים הגדולים בכל הזמנים של המגזין "רולינג סטון".

חברות וחברים מייקל ג'קסון אחד מגדולי האמנים שהיו היי פעם. ללא ספק המצליח ביותר מבחינה מסחרית . בחייו פרץ דרכים ועיצב את הדרך לאין ספור זמרים. הוא זכה בהכי הרבה פרסים בתחום המוסיקלי ולמעשה היה זה שעשה את החיבור בין מוסיקה לקליפים והפך את החיבור הזה לאחד. מותו הטראגי על הרקע של כל השערוריות סביב המשפטים שהתנהלו סביבו היו אקורד צורם למורשת הבלתי נתפסת שלו.

ריקי שחם

ממליצה בחום לחזור ליצירות הפאר שלו שהפכו לקלסיקות ניצחיות מרגע יצאתן.

שלכם באהבה ריקי שחם

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *