"הטבע כל כך חזק, כל כך עוצמתי שזה לא קל לתפוס את המהות שלו.העבודה שלך נהפכת לריקוד בין האור למזג אויר"

ריקי שחם
ריקי שחם


אנני ליבוביץ היא צלמת דיוקנאות מפורסמת שתצלומיה הופיעו במספר כתבי-עת ופרסומים. מפורסמת בלחיצה על דיוקנאות של ידוענים, היא החלה את הקריירה שלה כצלמת צוות של מגזין 'הרולינג סטון'. נטיית המוח האמנותית שלה ניכרה מילדותה. היא אהבה לנגן מוזיקה ולמדה ציור במכללה.

ריקי שחם
ריקי שחם

בהשראת יצירותיהם של צלמים כמו ריצ'רד אבדון ורוברט פרנק, היא פיתחה סגנון משלה לצילום אנשים וחשפה את הפרטים האינטימיים של אישיותם בדימוי נוקב. הטכניקה שלה כוללת שימוש בצבעים עזים ובתנוחות לא שגרתיות שלעתים קרובות מבהילות ליצור רושם לאורך זמן. אחד התצלומים המפורסמים ביותר שלה מתאר את הביטל לשעבר ג'ון לנון ללא בגדים,

ריקי שחם
ריקי שחם

מכורבל סביב אשתו הלבושה במלואה. היא עבדה עם ידוענים מכל התחומים, החל מתחושות נוער ועד אישים פוליטיים בולטים. לצד ההצלחה, היא גם חלקה בביקורות – תמונתה של נערה כביכול חסרת טופלס ושחקנית בהריון כבד ללא בגדים הזמינה את זעמו של הציבור השמרני. כצלמת,

ריקי שחם
ריקי שחם

היא לא רואה בנושאים שלה ידוענים; היא רואה בהם בני אדם עם תכונות אישיות מגוונות הניתנות לחשיפה אמנותית. הצלם עטור הפרסים 

ריקי שחם
ריקי שחם

חברות וחברים מעט צלמים מסוגלים להתהדר ביכולות ובתפיסה האומנותית שאנני ליבוביץ התברכה בהם. עבודתה היא יחודית ובעלת שאיפה עמוקה להבין את מושא הצילום למעמקיו. יופי בהתגלמותו.

"תמיד התעניינתי יותר במה שהם עושים ומי הם, ואני מקווה שעבודתי משקפת זאת". ליבוביץ' אמרה שהיא מנסה לתפוס חלק מהאיות של האובייקט בכל תמונה.

ריקי שחם

שלכם באהבה ריקי שחם

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *